A Magyar Ifjúsági Talentumok Tudományt, Kultúrát és Sportot Támogató Egyesület
(rövidítve: Magyar Ifjúsági Talentumok Egyesület, MIT Egyesület)

2009 áprilisában került megalapításra.Az alapító tagok között találhatunk többek között egyetemi rektort, olimpiai bajnokot, neveléstörténészt, írót, teológust, tanárt, mesteredzőt, Corvin-lánccal kitüntetett Széchenyi-díjas orvost, bankárt, operaénekest. Ma huszonegy tagja van az  egyesületnek.
Az egyesület az alapszabályában a következőket határozta meg  feladataiként:
tehetségkutatás, a tehetséges gyermekek képességeinek fejlesztése az egészséges gyermeki személyiségfejlődésének elősegítése tudományos, kulturális és sportprogramok szervezésével, ismeretterjesztéssel tudományos és kutatási tevékenység ösztönzése, a kutatások tudományos-közéleti fórumának megteremtése, tudományos és kutatási eredmények publikációjának elősegítése,  információszolgáltatás, honlap működtetése hagyományőrző programok lebonyolítása, kulturális örökség megóvása, műemlékvédelem konferenciák, műhelyviták, előadások és rendezvények szervezése szakanyagok  készítése tudományos érdekképviselet.

Az egyesület vezetősége:
Salamon Tamás elnök