Orrdugulás és tüsszentés

Tavasszal kizöldül a természet, és a virágzással egy időben szállni kezd a levegőben a virágpor. Annak, aki érzékeny rá, vagyis virágpor-allergiával küzd, bizony igen nehéz lehet ez az időszak, mert esetleg gyakori tüsszentés, orrfolyás, orrdugulás, szemviszketés, torokkaparás kínozza. Érdemes elmenni egy allergiavizsgálatra, hogy ne csak azt tudjuk meg, pontosan mire is vagyunk érzékenyek, de tanácsot is kaphassunk az allergiánk kezelésére. Bizony, a MIT Egyesület tagjai között is van olyan, aki július végétől egészen október közepéig olykor csak nagyon nehezen jut levegőhöz. Neki például az inhalátor, azaz egy különleges belégző készülék segít, amelynek segítségével az allergiások gyógyhatású anyagokat juttathatnak a légutakba és a tüdőbe.

Tudtad, hogy már a légúti betegségekkel küzdő ókori görögök is ismerték a párás, ásványokban és sókban gazdag tengerparti levegő jótékony hatását?