EGYESÜLETÜNK TÁMOGATÁSÁVAL TÖBB, MINT 30 GIMNAZISTA ISMERKEDIK AZ ORVOSKÉPZÉSSEL

Megkezdődött az orvostudományi előadássorozat, melyre több, mint harminc gimnazistát delegálhatott a MIT Egyesület. A tizennégy alkalmas kurzus Prof. Dr. Szijártó Attila, a Semmelweis Egyetem (SE) Tudományos Diákköri Tanácsa elnökének irányításával indult útjára, és elsősorban a tudományos munkára vágyó egyetemi hallgatók érdeklődését hivatott kiszolgálni. Egyesületünket azonban az a megtiszteltetés érte, hogy – hazánk legpatinásabb orvosi egyetemével való egyeüttműködésünk keretében – a MIT által támogatott gimnazisták is részt vehetnek a programon.

Február 3-án került sor az első előadásra a Semmelweis Egyetem 1. számú Sebészeti Klinikájának nagy előadótermében, melynek alkalmával a kurzus elindítója, Szijártó professzor találkozott a hallgatókkal.

Professzor úr rendkívül plasztikusan és magával ragadóan beszélt az orvosi hivatásról. A diákok megtudhatták, hogyan érdemes megközelíteni egy tudományos kérdést, mennyire fontos a kritikai hozzáállás minden tudományos megnyilatkozással szemben; valamint hogy mi alapján kell különbséget tenni egy adathalmaz és a tudományos tényeken alapuló információk között. A kivetítőn is követhető prezentációt játékos feladatsor tette még lebilincselőbbé.

Az előadást az egyetemisták és a MIT delegáltjai vastapssal jutalmazták, majd Szijártó professzor úr az irodájába invitálta az Egyesületet képviselő gimnazistákat, ahol egy közös fényképpel búcsúztatták a rendkívül sikeres találkozást.

Az előadássorozat 14 héten át folytatódik, minden csütörtökön.