Ne hagyjuk, hogy elkallódjanak a tehetségeink!

Dr. Sótonyi Péter, az Állatorvosi Egyetem rektora hosszú évek óta szervezetünk elkötelezett támogatója. A legmesszebbmenőkig segíti a MIT Egyesület munkáját.
– Magyarország tekintélye és elismertsége úgy a tudományos, mint a sportéletben vitathatatlan – idézzük a professzor egyesületünkhöz eljuttatott szavait. – Tudósaink, Nobel-díjasaink, olimpiai és világbajnokaink eredményei ugyanakkor még nem garantálják a jelen és a jövő nemzedékeinek hasonló sikereit, mindamellett bizonyítják, hogy hazánkban kiváló adottságokkal rendelkező ifjakból nincs hiány. Gyermekeink tehetségének kibontakozása az ország hosszú távú fejlődésének záloga. Maximálisan támogatom a MIT Egyesület célkitűzéseit, hiszen mindannyiunk érdeke, hogy azok a fiatalok, akiknek a szülei nem tudják a gyermekük tehetségének megfelelő oktatást biztosítani, ne kallódjanak el. Fontos, hogy a tehetségek felkutatásával, felkarolásával és segítésével lehetőséget adjunk céljaik, vágyaik eléréséhez, s ezzel hozzájárulhassunk a nemzet ragyogó jövőjéhez.